Rudens otrā puse – labākais laiks ceļojumam, lai iepazītos ar burvīgām un noslēpumainām Balkānu valstīm. Tieši šajā gada periodā ir vislabākie laika apstākļi, kuros var mierīgi un bez steigas iziet cauri senām pilsētiņām, baudot to kolorītu un greznumu, tieši tagad te sāk rudens krāsās tērpties daba. Taču ne vien laika apstākļu dēļ, oktobris ir tik labs laiks ceļam, oktobris – ir mandarīnu laiks! Ceļojuma laikā būs iespēja gan izgaršot, gan nopirkt šo gardo augli, kurš saglabāja sevī daļiņu no vasaras saules!

1. diena
plkst. ~ 05:00 izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva, Polija. Pusdienu pauze Polijā. Nakts viesnīcā Slovākija.

2. diena
Brokastis. Turpinam ceļojumu! Dodamies ekskursijā uz Egeru. Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3.vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā. Pēc izvēles, apskates ekskursija gida pavadībā. Pilsēta tiek dēvēta par Ungārijas baroka arhitekūras centru. Par vienu no pilsētas ievērojamākajiem apskates objektiem tiek uzskatīts viduslaiku cietoksnis, kas ir pārcietis tūkstošās turku armijas uzbrukumus.
Egera, kā viens no ungāru vīna darītāju centriem, pilsētas viesiem piedāvā lielisku vīnu klāstu, ko ikvienam ir iespēja nobaudīt. Piedāvājam apmeklēt vīna pagrabus un ungāru «Čardu», degustējot gardos Egeras vīnus, baudot pikantos ungāru ēdienus. Izbraukšana no Egeras. Pārbrauciens līdz Horvātijai. Nakts viesnīca Horvātija.

3. diena
Brokastis. Ekskursija uz Splitu. Pilsēta atrodas centrālajā Horvātijas daļā, un dala Dalmāciju uz centrālo un dienvidu daļu. Splitas pilsētas vēsture aizsākas vēl 1700 gadus atpakaļ, un tā ir otrā lielākā pilsēta Horvātijā. Vēsturei un gadiem ritot, Splita ir piederējusi rumāņiem, austriešiem, itāļiem.. un ir paņēmusi, šķiet, to labāko no katras tautas, kura te ir bijusi, un šodien ir kļuvusi par Adrijas jūras pērli. Dodamies ekskursijā pa pilsētu vietējā gida pavadībā; dosimies izstaigāt pilsētas šaurās ieliņas, redzēsim Splitas daiļākās ēkas un Splitas pili, izbuadīsim pilsētas viduslaiku garu un atmosfēru. Pārbraucam uz pilsētu Neum. Nakts apartamentos Adrijas jūras krastā.

4. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:
Sāksim dienu ar austeru saimniecības apmeklējumu, kurā nobaudīsim šīs elitārās delikateses, kā arī vietējo vīnu “Plavac mali”.
Pēc tam dosimies uz seno pilsētu Stone, kurā atrodas slavenā sāls ieguves vieta, kura šeit pastāv jau no seniem laikiem. Uzzināsim par sāls nozīmi un ieguves veidiem. No šejienes nāk arī Stona siena - astotais pasaules brīnums, no kuras paveras aizraujoša panorāma.
Vēlāk mēs atpūtīsimies vienā no labākajām pludmalēm, kuru vietēji sauc par ''Horvātijas Maldīviju'', tās maigo smilšu dēļ, kas ir liels retums šajā reģionā. Laiks pusdienām. Pusdienās mēs dosimies uz vienu no labākajam saimniecībām, kur varēsim kārtīgi nobaudīt Dalmācijas virtuvi. Tiks pasniegts aperatīvs, salāti un gaļa ar kartupeļiem, kas cepti pelnos. Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē.

5. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:
Valsts nosaukums ir radies no diviem pamata reģioniem, kas atrodas Balkānos. Tā ir vieta, kur Austrumi tiekas ar Rietumiem, vieta ar bagātu vēsturi un kultūru.
Sākumā iepazīsimies ar pilsētu Mostar, kas ir īsta Bosnijas pērle! Kaut ko skaistāku par šo vietu ir grūti iedomāties! Šeit sagaida Katoļu baznīcu smailie torņi, osmaņu perioda celtnes, apaļakmeņu bruģētas ielas un pilsētas vidū Neretvas upe, kur atrodas Mostaras vecais akmens tilts, bez kura viennozīmīgi nav iedomājama Bosnija. Ekskursija Mostar pilsētā, gida pavadībā. Izejot mazās ieliņas, iepazīstot pilsētas vēsturi, ekskursiju beigsim Mostar pilsētas tirgū, kur mūs sagaida vietējo dzērienu degustācija. Viens no galvenajiem pilsētas objektiem, kurš tiek uzskatīts par pilsētas vizītkarti, ir Mostar tilts, tas ir iekļauts UNESCO sarakstā. Tā pat pilsētā, mazo ieliņu ielenkti, atrodas dažādi namiņi un mājas, kuras apbur ar savu skatu. Pēc ekskursijas, brīvs laiks, kura laikā iesakām izstaigāt Mostar tirgu – te būs patīkama iepirkšanās par patīkamām cenām! Pilsētā valda austrumu gars: daudzkrāsainās tirgus teltis, pilnas ar bižutēriju, krāsainiem lakatiem, ar kuriem rotaļājās vējš.. daudzo austrumu gardumu un garšvielu aromāts, kurš vilina nogaršot piedāvātos gardumus. Šeit ir noteikti tie jāpagaršo, un var nopirkt līdzi.
Tālāk dodamies uz nākamo apburošo vietu – Blagai. Tieši šeit savu ceļu sāk upe Buna. No skatu laukuma redzēsim, kā varenais ūdens citas cauri akmenim: sāk savu ceļu no alas, kas atrodas klintī. Pusdienosim pie upes Buna iztekas, šī apgabala labākajā restorānā! (Piedāvājums pēc izvēles: Zivs 10 EUR vai gaļa 12 EUR).
Pēc pusdienām, dienas noslēgumā apmeklēsim Hercegovinas pērli - Kavicas ūdenskritumus, kuri ir lielākie un skaistākie valstī. Ūdenskritumu augstums ir 26 m, platums 120 m un tie atrodas uz Trebižatas upes. Var droši apgalvot, ka šī vieta ir maza paradīze! Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē.

6. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam izbraukuma ekskursiju:
Majestātiska pilsēta: Dubrovniki! Pateicoties skaistumam un bagātīgajam vēstures mantojumam, Dubrovnika iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pilsētu ieskauj labi saglabājušies senie cietokšņi. Šeit tika uzņemtas pazīstamas filmas, kā, piemēram, sērijas no slavenā seriāla “Troņa Spēles”, kā arī filma “Ēdiens, es mīlu Tevi”..
Kājāmgājēju ekskursijas laikā Jūs redzēsiet Dubrovnikas skaistākās vietas: pilnībā saglabājušās, XV gadsimtā celtās cietokšņa sienas, no kurām pavērsies panorāmas skats uz blakus esošām salām, Sv. Blāziusa baznīca, pirmā aptieka, Eiropā, viena no vecākajām sinagogām, Franciskāņu klosteris, kā arī uzzināsiet par pilsētas krāšņo vēsturi. Brīvs laiks pilsētā. Tiem, kas vēlās redzēt vairāk, piedāvājam doties uz Lokrum salu (par papildus maksu). Lokrum sala ir interesanta ar to, ka šeit atrodas botāniskais dārzs, kurā ir dažādi interesanti un reti augi un koki. Šeit atrodas benediktīniešu klosteris, kopš tiem laikiem, kad šeit patika atpūsties meksikāņu imperatoram Maksimilianam Hāsburgam. Uz salas dzīvo ļoti daudz pāvi, kas nebaidās no cilvēkiem, kā arī daudz dažādu krāsu trusīšu un bruņurupuču. Jūras krastā paveras neaprakstāms skats. Atgriešanās apartamentos. Nakts viesnīcā Adrijas jūras piekrastē.

7. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam ekskursiju:
Apmeklēsim Bar vecpilsētu, kuru dēvā par Melnkalnes Pompejām. Pilsētas vēsture, kurai ir vairāk kā 10 tūkstoši gadu, aiznesīs mūsu iztēli līdz antīkiem laikiem. Netālu no Bar pilsētas atrodas vēl viena tūristus piesaistoša vieta: Stara Maslina – koks, kura vecums ir 2000 gadi! Vai varat iedomāties ko varētu mums pastāstīt šis koks, ja tas prastu runāt?..
Pēc ekskursijas, dosimies uz pilsētas, jau mūsdienīgo daļu. Tā kā pilsētai ir ūdens ceļš, kas savieno to ar Itāliju, pilsēta ir slavena ar iespaidīgo brendu izvēli un daudzumu. Daudzi dodas uz šejieni, tieši lai varētu iepirkties. Varēsim izstaidāt veikaliņus un atrast sev drēbes, apavus un citas interesantas lietas par pieņemamām cenām.
Atgriešanās apartamentos. Nakts Adrijas jūras piekrastē.
 
8. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam ekskursiju:
Albānija tiešām ir iznīcinājusi savu vēsturi pati, ne notikumums, protams, bet gan vēsturiskos dokumentus, kas mums varētu pastāstīt par šiem notikumiem, kas notika. Varbūt tieši šī iemesla dēļ, valsts vēljoprojām paliek neiepazīta un mazliet nesaprotama tās viesiem.
Sāksim ekskursiju ar pilsētas Škodra iepazīšanu – kas ir ne vien viena no vecākajām Albānijā, bet Eiropā. Pilsētas “vienaudži” ir Atēna un Roma. Iepazīsim pilsētu ekskursijas laikā, kuru mums novadīs vietējais gids. Pēc ekskursijas dosimies tālāk, uz pilsētiņu Kruja. Tā ir viduslaiku pilsētiņa, kas atrodas pakalnā. Krujas nosaukums ir saistīts ar Albānijas varoni, kurš cīnījās par valsts neatkarību. Ekskursija vecpilsētā vietējā gida pavadībā. Pēc ekskursijas brīvs laiks, kura ietvaros piedāvājam pusdienas (par papildus maksu), pēc pusdienām laiks dodies iepirkties – šeit var iegādāties vietējo mestaru dažādus rokdarbus par ļoti pievilcīgām cenām. Atgriešanās apartamentos. Nakts pie Adrijas jūras.

9. diena
Brīva diena atpūtai pie jūras. Pēc vēlēšanās, piedāvājam ekskursiju:
Ostrogas klostera nozīmīgumu Melnkalnē var salīdzināt ar Meteoriem Grieķijā. Šeit glabājas Svētā Ostrogas Vasīlija brīnumdarītāja svētie pīšļi. Dažādu reliģiju svētceļnieku tūkstoši šeit ierodas, lai pielūgtu svēto brīnumdari un izlūgtos miesas un dvēseles dziedināšanu. Mūsdienās šo klosteri godina tāpat kā Jeruzalemes svētvietas un Novo Afonu. 1903. gadā Ostrogu ir apmeklējis krievu ceļotājs E.Markovs un viņš rakstīja: “Pīšļi ir melnkalniešu lielākais svētums. Viņi gatavi atstāt naidniekam nodedzināšanai savas mājas, pamest sievas un bērnus likteņa varā, bet sava glābēja svētos pīšļus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei”. Pēc būtības pareizticīgo klosteris ir vienīgais pasaulē, kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi. Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat neglābjami slimie.
Tieši no klints klosterī tek svētavots. Leģenda vēstī, ka Sv. Vasīlijs piesitis klintij ar roku, un sācis tecēt svētais ūdens. Netālu atrodas laukumiņš, kur 1000m augstumā aug vecs vīnogulājs. Tas izauga tieši uz klints, kad Sv. Vasīlijs nomira, - vairāk kā pirms 300 gadiem. Tas aug un dod augļus augstkalnu apstākļos, kādos vīnogulāji vispār nevar augt. Uzskata, ka arī šim vīnogulājam piemīt brīnumdarītāja spēks un pie tā brauc ar neauglību sirgstošas sievietes. Galvenā ir cilvēka ticība, kas dara brīnumus un Ostrogas klosteris ir vieta, kas cilvēkus piesaista un dod garīgu mieru. Dienas otrajā pusē atgriešanās apartamentos Adrijas jūras krastā. Laiks atpūtai un peldei Adrijas jūrā.

10. diena
Viesnīcas numuru atbrīvošana agri no rīta. Pārbrauciens Horvātija, Austrija, Čehija. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā Čehija/Polija.

11. diena
Tranzīts caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
Autotransporta pakalpojumi;
Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildus samaksu;
Nakšņošana viesnīcās, Slovākija un Čehija. Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām 4-vietīgie apartamenti ar ērtībām Horvātijā, Adrijas jūras krastā (2 guļamistabas + viesistaba ar virtuvi);
Ēdināšana: brokastis tranzīta viesnīcās.

Papildus:
Veselības apdrošināšana;
Papildvieta autobusā - 120 EUR;
Personiskie izdevumi;
Piemaksa par trīsvietīgu izmitināšanu - 120 EUR;
Piemaksa par divvietīgo izmitināšanu - 140 EUR;
Piemaksa par vienvietīgo izmitināšanu - 120 EUR;
Brokastis Horvātijā: 5 EUR no cilvēka/dienā;
Papildus nepieciešams veikt tūristu nodokļa iemaksu tur pat uz vietas viesnīcā - 1,50 EUR no cilvēka/nakts

Ekskursijas:
Ekskursija Egerā vietējā gida pavadībā: 10 EUR;
Ekskursija Splitā vietējā gida pavadībā: 15 EUR;
Izbraukuma ekskursija Horvātijas dvēsele: Horvātijas Maldīvija, austeres un vīns: 30 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu: 35 EUR;
Izbraukuma ekskursija uz Dubrovnikiem: 35 EUR;
Izbraukuma ekskursija: Montenegro – Bar: 35 EUR;
Izbraukuma ekskursija: burvīgā Albānija: 40 EUR;
Izbraukuma ekskursija: Ostrogas klosteris: 35 EUR;

Ieejas biļetes:
Ieejas biļetes apskates objektos.