Datums Ceļojuma cena Iegādājoties 3 un vairāk
ekskursijas, cena par ceļojumu
18.06.20 STOP SALE STOP SALE
25.06.20 STOP SALE STOP SALE
23.07.20 520 EUR 410 EUR
20.08.20 520 EUR 410 EUR
03.09.20 490 EUR 390 EUR
10.09.20 490 EUR 390 EUR

1. diena
Izbraukšana no Rīgas 6:00. Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienas pauze. Nakts viesnīcā.

2. diena
Mūsu  ceļojums sākas ar otrās lielākās Čehijas pilsētas, Morāvijas galvaspilsētas  – Brno apmeklējumu. Kopā ar vietēju gidu mēs dosimies ekskursijā pa pilsētu. Tās gaitā mēs redzēsim Morāvijas laukumu, Sv. Jakuba laukumu un baznīcu, Brīvības laukumu, Veco Rātsnamu, Kāpostu tirgu ar Parnasa struklaku un Ditrihšteinu pili, Šilingra laukumu, Dominikāņu laukumu.. Apskatīsim Čehijas nacionālos pieminekļus – Sv. Pētera un Paula baznīcu, Sv. Jakuba dominikāņu baznīcu, kurā atrodas katedra ar kritušajiem enģeļiem.
Nākošā mūsu pietura ir Slovākijas galvaspilsēta Bratislava, kur mums ir ieplānota ekskursija ar vietējo gidu. Ekskursijas laikā  mēs redzēsim Svētā Mihaela vārtus, apmeklēsim Franciskāņu klosteri, no kura sākās vairāk nekā 400 gadu senā Habsburgu dinastijas vēsture Ungārijas karalistē. Redzēsim Arhibīskapa pili, kur tika parakstīts miera līgums ar Napaleonu, Veco Rātslaukumu, Karaļu palātas, Svētā Martina katedrāli, kur kronēja Habsburgu dinastijas karaļus un karalienes, kā arī Bratislavas cietoksni.
Pēc ekskursijas pa pilsētu mums vēl atliks brīvais laiks, bet kur lēti un labi paēst pusdienas – mēs uzzināsim ekskursijas laikā.
Pievakarē ieradīsimies Horvātijas teritorijā.
Nakts viesnīcā.

3. diena
Mūsu ceļojumu šodien sāksim ar ekskursiju pa Zadaru. Šodienas Zadaras pussala – pilsētas centrs, kurā saglabājušās visdažādāko kultūru pēdas. Te jāmin Sv.Trīssavienības baznīca, senā Foruma drupas, XIX gs. dzīvojamās ēkas, Romas Sv.Anastasijas katedrāle, pašas pilsētas sienas un unikālā kolekcija „Zadaras zelts un sudrabs”.
Jaunākais ievērības cienīgais objekts ir „dziedošā” krastmala, par kuras izveidošanu arhitekts Nikla Basičs saņēma Eiropas Savienības balvu. Tās ir pasaulē pirmās muzikālās ērģeles, kuras spēlē nevis cilvēki, bet okeāna viļņi. Kad jūra ir mierīga, skaņas ir visai vienmuļas, bet kad ir viļņi, rodas interesanti skaņu savienojumi un ritms paātrinās.
Netālu no ērģelēm atrodas vēl viens arhitekta Nikola Basiča izgudrojums ar dzīvi apliecinošu nosaukumu „Sveiciens saulei”. Kad sākas brīnišķīgais Zadaras saulriets, riņķī iebūvētie gaismas elementi rada satriecošu krāsu spēli, vienotā ritmā ar Jūras ērģeļu skaņām pēc speciāli ieprogrammēta scenārija.
Vakaru sagaidīsim jau Adrijas jūras piekrastē, pilsētā Neuma. Tā ir vienīgā apdzīvotā vieta Bosnijas – Hercegovinas teritorijā, kam ir izeja uz jūru. Mums vēl pietiks laika nelielai pastaigai un peldei jūrā, kas atrodas nedaudzu minūšu gājienā no viesnīcas, kurā mēs dzīvosim. Komfortablo pilsētas pludmaļu garums šajā kūrortpilsētā sasniedz vairākus kilometrus. Neumā visu gadu ik diennakti kūsā dzīve: darbojas veikali, maiznīcas, krastmalas restorāni ar dzīvo mūziku... Taču tas neiespaido cenu līmeni: preču un pakalpojumu cenas Neumā ir vienas no zemākajām visā Adrijas piekrastē.
Nakts viesnīcā. 

4. diena
Mēs šo dienu sākam ar atpūtu – atvēsinošu peldi vai pirmo saulesstaru ķeršanu. Pāris stundu pludmalē iesākumam pietiek, lai iepazītos ar Adrijas jūras piekrasti. Šodien mūs gaida romantiska un gastronomiska izbraukšana uz Pelešacas pussalu, kur kopš neatminamiem laikiem audzē pašas garšīgākās austeres un gatavo pašu populārāko vīnu Horvātijā. Uz pussalas nodibināja Stonas pilsētu ar varenu aizsargmūri, kurš pilsētu tālredzīgi sadalīja 2 daļās Lielajā un Mazajā Stonā. Kā lielākais aizsargmūris Eiropā, Stonas mūris atzīts par otro lielāko pasaulē pēc Lielā Ķīnas mūra. Un, ja Lielā Stona arī vēl šodien pazīstama kā vieta, kur no jūras ūdens iegūst sāli, tad Mazā Stona atrodas pie pasaulē vienīgā līča, kurā audzē ostrea edulis – mazas apaļas austeres.
Tālāk dosimies uz pussalas dienvidiem, brauksim cauri kūrortpilsētai Orebičai. Pilsētas vēstures sākums meklējams XVII gs vidū, kad kāds kapteinis no Bakarras Pelešacas pussalā uzcēla cietoksni un nosauca to par Orebiču.
Šeit beidzas autoceļš un sākas jūras pārceltuve, kas savieno Pelešacas pussalu ar mūsu tālāko ceļa mērķi – Korčulas salu. Bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu – vispirms pelde, līdz sagaidām savu kuģīti, un tikai pēc tam ceļš atklātajā jūrā. Tieši kursā – gigantiskiem šaha torņiem līdzīgie Korčulas torņi. Korčula ir vecākā pilsēta Adrijas jūras krastā.  Tieši Korčulā 1254. gadā dzimis vēlākais slavenais ceļotājs Marko Polo. Tā, piemēram, tieši venēcieši uzcēla masīvos nocietinājumus. Šaurās viduslaiku ieliņas noved pie viscēlākās Korčulas celtnes – Sv.Marka katedrāles. Pati pilsēta ir neliela, to var apiet 15-20 minūtēs, un pēc tam – var nopeldēties kristāltīrajā ūdenī pie varenajām viduslaiku pilsētas sienām vai arī pasēdēt ar slaveno Korčulas vīnu “Grk” vai “Poship”’ glāzi rokās kādā no krastmalas krodziņiem. Noteikti jāpasūta kāds zivju ēdiens! Atmiņai no Korčulas var iegādāties rotas no koraļļiem.
Atpakaļceļā apstāsimies vienā no vīnkopības saimniecībām, lai nodegustētu vietējos reģiona vīnus. Mūs sagaidīs bagātīgi klāti galdi, un viesmīlīgie saimnieki mums piedāvās nobaudīt ne tikai baltos un sarkanos vīnus, bet arī dažādus uzlējumus un liķierus no dabīgiem augļiem, kā arī rakiju un travaricu. Šos dzērienus te varēsim arī iegādāties.
Nakts viesnīcā.

5. diena
Laipni lūdzam mūsu autobusā lielā tūre uz Melnkalni. Pa kalnu serpentīnu apbraucot Dubrovniku, mēs piestāsim skatu laukumā, kuru iecienījuši profesionāli fotogrāfi. Šeit iespējams iegādāties arī oriģinālus suvenīrus – kā no smalka zirnekļu tīkla austus mežģīņu galdautus un lakatiņus.Mūsu galamērķis ir Melnkalne. Ceļš ved pa piekrasti gar Boko-Kotoras līci – vienu no skaistākajiem līčiem pasaulē, kurš ietverts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Lielākais līcis Adrijas jūras krastā ir ievērojams dabas un vēstures objekts.
Pirmā mūsu pietura būs gleznainajā Perastā, kura 18.gs. bija plaukstoša ostas pilsēta un galvenais kuģubūves centrs Adrijas jūras piekrastē. Šeit dzīvoja bagāti, pārtikuši cilvēki, kuģu īpašnieki un kapteiņi, kuri pilsētiņā ar 2000 iedzīvotajiem uzcēla 30 pilis un 20 baznīcas.
Perastā sēžamies kuģītī un dosimies uz Sv. Dievmātes salu. Kā vēsta leģenda uz klints Boko-Kotoras līcī 1452.gadā divi jūrnieki no Perastas – brāļi Mortešiči atrada Dievmātes svētbildi un tā vienu no brāļiem izdziedināja no slimības. Ziņa par šo svētbildi un brīnumaino izdziedināšanos ātri vien apskrēja visu jūrnieku brālību. Jūrnieki nozvērējās uzcelt Svētās Dievmātes-jūrnieku aizstāves baznīcu. Uz mākslīgās salas uzcēla ļoti krāšņu katoļu dievnamu.
Nākošā pietura ir senajā Kotorā, kura arī ietverta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un pazīstama kā visplašākais tirgus ar viszemākām cenām visā Horvātijas un Melnkalnes Adrijas jūras piekrastē. Aiz mūra redzamas senās, šaurās ieliņas ar tikpat senām celtnēm, veikaliem, kafejnīcām un restorāniem ar skatu uz jūru. Pilsētas centrā ir 3 baznīcas – vispazīstamākā ir 1166.gadā celtā Sv.Tripuna katedrāle.
Pilsētas skaistumu īpaši pasvītro iespaidīgā fortifikāciju sistēma, kas tiek saglabāta kā pasaules kultūras mantojums. Pie kam šīs sienas apjož ne tikai pašu Kotoru, bet stiepjas arī augstu kalnā līdz senajam Sv.Ivana cietoksnim. Līdz tam var nokļūt 30-40 min. laikā. Bet tiem tūristiem, kam nav pa spēkam iekarot šo virsotni, pietiks veikt tikai daļu no ceļa, jo arī no 110 m augstumā esošās pamestās XV.gs. baznīcas laukumiņa paveras neaizmirstams skats.
Pēc pastaigas pa pilsētu, pusdienām un atpūtas pludmalē dosimies atpakaļ uz Neumu.

6. diena
Šodien kā pirmo mūsu ekskursijā apmeklēsim seno pilsētu Trogiru. Trogirai  īpašu kolorītu piedod vietējais tirgus, kura labklājība balstās ne tikai uz vietējos pakalnos audzēto dārzeņu un augļu bagātīgo izvēli, bet arī tālu aiz Horvātijas robežām pazīstamo  stipro alkoholisko dzērienu – travaricas, orehovicas, višnevicas tirdzniecību. Tieši tādēļ tūristi parasti pēc vecpilsētas apskates dodas uz šo tirgu iepirkties.
Pēc nepilnas stundas ceļā mēs esam slavenā romiešu imperatora Dioklektiāna dibinātajā Splitā. Jāatzīmē, ka atšķirībā no citiem romiešu imperatoriem Dioklektiāns neturējās pie varas un, nolicis savas pilnvaras, devās pavadīt mūža nogali tagadējās Horvātijas teritorijā, kur bijušajam imperatoram 295.gadā tika uzcelta  grezna pils.
Ar laiku Dioklektiāna pils, kuru UNESCO iekļāvis Pasaules kultūras mantojuma dārgumu uzskaitē, pārvērtusies par pilsētu. Pils teritorijā lieliski saglabājušies Jupitera templis, ka arī Prokuraciju laukums, Katedrāle, Sudraba un Zelta vārti.
Pat vietējie iedzīvotāji pelna īpašu uzmanību. Pastāv uzskats, ka šeit dzīvo visskaistākās Horvātijas sievietes. Arī vīrieši ir ievērības cienīgi ar savu garo augumu. Daudzi no viņiem spēlē pasaules slavenākajās basketbola komandās. Bet tie, kas neplūc slavas laurus sportā, piedalās dažādos vēsturiskos uzvedumos un karnevālos. Viens no šādiem uzvedumiem sākas tieši pusdienlaikā, kad Peristila laukumā, bungām dārdot, svinīgā veidā ierodas pats imperators. Vispirms laukumā ierodas senās Romas gvardi un attīra laukumu no tūristiem. Un tad ierodas pats imperators ar savu sievu un sveic klātesošos ar latīņu „Ave”!
Pēc vēsturiskās pilsētas daļas apskates ieteicam pastaigāties pa brīnišķīgo Splitas krastmalu. Ievērību pelna arī tirgus, kurā iespējams iegādāties visdažādākos augļus un arī suvenīrus.
Nākošā pilsēta, ar kuru iepazīsimies šajā ceļojumā, būs senā pirātu pilsētiņa Omiša. Jā, nebrīnieties, tieši pirātu pilsēta, jo vairākus gadu desmitus šeit saimniekoja jūras laupītāji, iedvešot bailes Adrijas jūras jūrniekiem un tirgotājiem. Šeit uz augstas klints, pie Cetinas upes ietekas jūrā, viņi uzcēla nepieejamu fortu. Šodien Omiša ir viena no gleznainākajām Horvātijas pilsētām, kuras vizītkarte ir brīnišķīgas smilšu pludmales un interesanti suvenīri ar jūras un pirātu tematiku, kā arī lieliska virtuve.
Nakts viesnīcā. 

7. diena
Šo dienu sāksim ar kārtīgu atpūtu. No rīta visi organizēti slinkojam: sauļojamies pludmalē, izbaudām jūru, fotografējamies ar jūras ežiem, bāžam pirkstus krabju spīlēs un ķeram labākos kadrus pie palmām. Nedaudz apdeguši, apdulluši no svelmainās Horvātijas saules, esam gatavi turpmākiem piedzīvojumiem. Mūs gaida noslēpumainā Dubrovnika!
Un lūk – mūsu priekšā atveras Dubrovniku panorāma. Dubrovnika ir īsta Adrijas pērle, kopš 1979.gada iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir viena no 3 skaistākajām Renesanses laikmeta pilsētām Eiropā. 
Sešu gadsimtu laikā uzceltas cietokšņa sienas. Sienas arī šodien atrodas lieliskā stāvoklī, atvērtas tūristu apmeklējumiem. Kas nav redzējis Dubrovniku no cietokšņa sienas augstuma – tas nav redzējis neko! Ir arī alternatīva – funikulieris, ar kuru dažās minūtēs iespējams nokļūt senatnīgā franču forta pakājē. Fortu uzcēla franču karaspēks, lai iebaidītu pilsētniekus.
Pašā pilsētas centrā var arī peldēties izveidotajā improvizētajā peldētavā, kas ir iekārtota aiz milzīga forta pie cietokšņa sienas. Dubrovnikā ir arī „civilizēta” pludmale, to iecienījuši vecāka gadagājuma tūristi.
Nakts viesnīcā. 

8. diena
Šodien mūsu plānos ietilpst iepazīties ar musulmanisko Bosniju un Hercegovinu. Mūsu ceļš vedīs uz musulmaniskās Bosnijas un Hercegovinas kontinentālo daļu, seno Illirijas zemi, kādreizējo robežu starp Romas impērijas rietumu daļu un Bizantiju.
Pirmā mūsu pietura – Hercegovinas pērle – Kravices ūdenskritumi – lielākie un skaistākie valstī. Īpaši jauki, ka ezerā ūdenskritumu pakājē var peldēties. Ezera dibens smilšains, nav akmeņu un nogrimušu koku. Vai nu peldi, vai arī šķērso ezeru pa speciālām laipām.
Neliels pārbrauciens, un mēs esam neoficiālajā dienvidu Hercegovinas galvaspilsētā Mostarā.Vēl nesenā laikā viens upes krasts skaitījās horvātu puse, otrs – bosniešu. Attiecīgi vienā krastā dzīvoja katoļticīgie, otrā – musulmaņi. Arī šodien Mostaras „musulmaņu” puse atgādina arābu valstis: tirdzniecības būdas ar saulē zaigojošiem traukiem, bižutēriju, vēderdeju kostīmiem, vējā plīvojošiem krāsainiem lakatiem, sastopamas ik uz soļa. Ievērojamākā Mostaras vieta – Vecā turku pilsēta ar savu neatkārtojamo atmosfēru, nenoliedzami Bosnijā un Hercegovinā ir visskaistākā. Pilsētas vizītkarte – pāri zaļganajiem Neretvas ūdeņiem izliecies Vecais tilts.
12 km attālumā no Mostaras atrodas ciematiņš Blagaja. Nākamā pieturvieta – Blagaja, kur savu tecējumu sāk Buna. Virs tās klintis, kur 25 m augstumā ligzdo berkuti un alu baloži. Klints pakājē saglabājusies sena dervišu mītne – tekke, uz tās fona ļoti mīl fotografēties tūristi. Augstu klintīs virs Blagajas miestiņa redzams viduslaiku cietoksnis Herceg-Stejepan - pēdējā Hum valstiņas, mūsdienu Hercegovinas valdnieka hercoga Stepena Vukčiča rezidence. Pa līkloču taciņu līdz cietoksnim iespējams nokļūt 45 minūtēs.
Vēl viena Blagajas iezīme – pie kalnu upes atrodas vairāki restorāni. Pati upe vienkārši burbuļo no foreļu pārpilnības. Tieši tādēļ te esam ieplānojuši pusdienas. Bet ja kāds zivis neēd, iespējams pasūtīt arī gaļas un veģetāros ēdienus. Pusdienu cenas ir pārsteidzoši demokrātiskas.
Nakts viesnīcā. 

9. diena
Mūsu atpūtas pēdējā dienā piedāvājam ļoti interesantu izbraukumu ar kuģīti pa jūras līci - fišpikniku.
Nu ko, laiks posties uz mājām.
Nakts viesnīcā. 

10. diena
Izbraukšana no viesnīcas. Pārbrauciens uz Ungāriju. Pusdienu pauze. Pārbrauciens uz Poliju.
Nakts viesnīcā.

11. diena
Brokastis. Brauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Iebraukšana Rīgā ~ 24:00.

Cenā iekļauts:
Brauciens pa maršrutu ar grupas vadītāju;
3 naktis tranzīta viesnīcās ar brokastīm;
7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām.

Papildus:
Medicīniskā apdrošināšana;
Pusdienas restorānā ar foreli vai gaļas ēdieniem Hercegovinē – 10/12 EUR; 
Fišpikniks ar kuģīti pa jūras līci (ar pusdienām un vīnu) – 25 EUR, bērniem līdz 12 g.-15 EUR;
Piemaksa par garantētu numuriņu viesnīcā "Adrija" ar balkonu un ar skatu uz jūru – 140 EUR (par DBL/ TWIN numuriņu uz 7 naktīm);
Piemaksa par 1-vietīgo numuri - 130 EUR;
Papildvieta autobusā - 150 EUR.

Pilna ekskursijas pakete ~ 220 (235) EUR, bērniem ~ 100 (115) EUR:
ekskursija uz Stonu – Korčulu ( ieskaitot kuģīša biļetes ) – 40 EUR, bērniem 20 EUR;
ekskursija uz Melnkalni (ieskaitot kuģīša biļetes) – 40 EUR, bērniem 20 EUR;
ekskursija Splitā, Trogirā un Omišā – 45 EUR, bērniem 25 EUR;
ekskursija uz Dubrovniku – 30 EUR, bērniem 15 EUR;
ekskursija uz Bosniju un Hercegovinu (ieskaitot ieejas biļetes uz Kravices ūdenskritumiem) – 45 EUR, bērniem 20 EUR;
ekskursija Brno – 10 EUR, bērniem 5 EUR;
ekskursija Bratislavā – 10 EUR, bērniem 5 EUR;
ekskursija Zadarā - 15 EUR, bērniem -5 EUR.