1. diena
Izbraukšana no Rīgas plkst.6.00. Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.

2. diena
Pārbrauciens uz Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu, kur mums ir ieplānota ekskursija ar vietējo gidu. Ekskursijas laikā pa mazo un mājīgo vecpilsētu mēs redzēsim Svētā Mihaela vārtus, kuri ir saglabājušies no 14.gadsimta, apmeklēsim Franciskāņu klosteri, no kura sākās vairāk kā 400 gadu senā Habsburgu dinastijas vēsture Ungārijas karalistē, Arhibīskapa pili, Veco rātsnamu, kurā spīdzināja pirmo Bratislavas raganu, Karaļu palātas, Svētā Martina katedrāli, kurā kronēja Hābsburgu dinastijas karaļus un karalienes, kā arī Bratislavas cietoksni, no kura skatu laukuma paveras neaizmirstams skats uz Donavu.
Pārbrauciens uz nelielo Ungārijas pilsētiņu Hevīzu, kas visā pasaulē pazīstams kā pilsēta – peldētava. Gan ziemā, gan vasarā uz šejieni brauc tūristi no daudzām valstīm. 
Vasaras mēnešos ūdens temperatūra ir +33, +34 C, bet pat visaukstākajos ziemas mēnešos nenoslīd zem +23 C. Vietējie iedzīvotāji saka “Ezers pīpē”.
Termālā ezera dibenu biezā slānī klāj dūņas ar izcilām ārstnieciskām īpašībām. Dūņu bakterialā flora izdala vājus antibiotiķus, tādēļ ezera ūdens ir bakterioloģiski tīrs. 
Ezerā aug ūdensrozes, neparastas formas un krāsas lotosi, atgādinot par eksotiskām zemēm. Šos augus no Indijas atveda kāds zinātnieks – botāniķis. Augi iedzīvojās un ar laiku ziedošie lotosi kļuva par savdabīgu Hevīzas vizītkarti un attēloti arī pilsētas ģerbonī.
Pie daudzām Hevīzas viesnīcām izveidoti balneoloģijas centri ar pieredzējušiem ārstiem, kas izmeklēs un noteiks visoptimālāko ārstēšanās kursu. Hevīzas mediķi neiesaka tabletes, bet gan peldes termālajā ezerā, dūņu aplikācijas, elektro un klimatterapiju, ārstniecisko masāžu, SPA procedūras, talasoterapiju, austrimu masāžu, visdažādākās vannas. Un rezultātā lielākoties pat it kā nedziedināmas slimības atkāpjas.
Hevīzā patīkami atpūsties jebkurā gadalaikā. Liekas, pati daba šeit palīdz cilvēkiem atgūt veselību un nodzīvot ilgu mūžu. Esot gleznainā ezera krastā, raugoties uz teiksmaino mežu ap to, neviļus atgriežas dzīvotprieks un vēlme dzīvot ilgi un laimīgi.
Nakts viesnīcā.
 
3. diena
Dienas pirmajā pusē mēs peldamies Hevīza ezerā. Pēcpusdienā, pēc nelielas atpūtas viesnīcā, mēs piedāvajam doties ekskursijā uz Kestheju – Balatona ezera rietumu krasta galvaspilsētu. Šeit mēs pastaigāsimies pa skaisto grāfa Feštetiča parku. Pats grāfa Feštetiča pils komplekss ir izveidots XVIII gadsimta vidū pēc franču muižniecības īpašumu parauga un ir ievērojams gan ar savu ārējo gan iekšējo greznumu un bagātību. Tas ir viens no pašiem lielākajiem piļu kompleksiem visā Ungārijā.
Pēc tam mēs apmeklēsim budisma filizofijas kompleksu – Budas templi, kas atrodas 14 km attālumā no Hevīzas. Dvēseles Miera templis, kas paslēpies uz pakalna pasakaini noslēpumainā mežā, ir lielākā budistu celtne Eiropā. To 1993.gadā iesvētīja pats Dalailama. Runā, ka šeit var papildināt dzīves spēku, enerģiju un iedomāties vēlēšanos. Pastāv uzskats, ka šādi budistu tempļi palīdz saglabāt mieru un tie pozitīvi ietekmē Zemes spēku.
Vakariņas un nakts viesnīcā.
 
4. diena
Pirmajā dienas pusē mēs atkal atpūšamies, peldamies Hevīza ezerā, pieņemam procedūras.
Pēcpusdienā dodamies uz seno ungāru pilsētu Šumegu, kur, kā kronis pāri pilsētai ,paceļas neieņemams cietoksnis, kurš nepadevās turkiem 150 gadus. “Par agru pielūgt Meku, kamēr stāv Šumega” - tā sacīja ungāri.
Pats vecākais un labāk saglabājies XIII gadsimta ungāru cietoksnis gaida apmeklētājus uz bruņinieku turnīru. Ar viduslaiku elpu piesātināta visa vecpilsēta. Cietokšņa muzejā ir apskatāma izstāde, kas veltīta vēsturiskajām kaujām, senajiem ieročiem, moku kambaris, kariešu muzejs un vaska figūru ekspozīcija.
Fināla akords būs vakariņas īstas viduslaiku maltītes stilā.
Nakts viesnīcā.
 
5. diena
Šodien mēs dosimies aizraujošā ekskursijā uz pilsētu Vespremu, kurā viduslaiku arhitektūras pieminekļi ir saglabājušies daudz vairāk nekā citās Ungārijas pilsētās. Apmeklēsim arī ciematinu Herendu, kas visā pasaulē pazīstama ar savu porcelāna manufaktūru. Herendā mēs apmeklēsim slaveno porcelāna fabriku “Porcelanium”, kuru atvēra jau 150 gadus atpakaļ.
“Porcelanium” šodien – tas ir vesels ēku komplekss, kas sevī ietver ražotni, muzeju un elitārā porcelāna Viktorija Herenda veikalu.
Pēc tam mēs dosimies uz Vespremu – mājīgu un apburošu pilsētu, kas rūpīgi sargā savu vēsturi.
Staigājot pa vēsturisko centru, mēs redzēsim galvenos pilsētas ievērojamos objektus: cietokšņa kvartālu, ugunsdzēsēju torni, Bīskapu pili, Gizelas kapelu, pilsētas simbolu – pieminekli Sv. Ištvanam un Gizelai. Apmeklēsim arī Katedrāli – vietu, kur tika kronēti ungāru karaļi.
Šodienas ceļojumā mums būs arī pietura pusdienām vienā no vecākajām Ungārijas vīna saimniecībām, kur varēsim nodegustēt labākās vietējo vīnu šķirnes.
Pēc atgriešanās Hevīzā un vakariņām,individuāli iespējams apmeklēt oeretes koncertu grāfu Feštetiču pilī Kesthejā. Pils spoguļu zālē apmeklētāji varēs baudīt populārākas ārijas no Kalmana, Štrausa un Ofenbaha darbiem labāko Ungārijas solistu izpildījumā.
Koncerta rezervācija obligāta, apmaksa Hevīzā.
Nakts viesnīcā.
 
6. diena
Dienas pirmaja pusē mēs vēl baudīsim Hevīza ezera jaukumu. Pusdienlaikā – izbraucam no viesnīcas. Pa ceļam piestāsim ungāru tirdzniecibas centrā, kur mums būs iespēja iegādāties Ungārijas produktus, delikates un vīnus.
Pārbrauciens cauri Ungārijai – Čehijai uz Poliju. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā.
 
7. diena
Pārbrauciens cauri Polijai. Pusdienu pauze. Iebraukšana Rīgā ap plkst. 24.00
 
Cenā iekļauts:
2 naktis tranzītviesnīcās ar brokastīm;
4 naktis viesnīcā ar brokastīm un vakariņām;
vieta autobusā;
gids.
 
Pilna ekskursijas pakete ~ 100 (115) EUR, bērni ~ 50 (65) EUR:
ekskursija Bratislavā – 10 EUR, bērniem - 5 EUR;
izbraukuma ekskursija uz Kestheju ar Feštetiču pils un parka apmeklējumu + Tapoļca – 30 EUR, bērniem 15- 15 EUR;
izbraukuma ekskursija uz Šumegu ar kariešu un ieroču muzeja apmeklejumu, bruņinieku turnīrs un vakariņas – 40 EUR, bērniem lidz 7 gadiem ~25 EUR, bērniem lidz 17 gadiem ~ 30 EUR;
izbraukuma ekskursija uz Vespremu un Herendu – 35 EUR, bērniem – 20 EUR
 
Papildus:
Hevīza ezera ieejas biļetes 4 dienām (10 st.) ~ 8500 HUF (~ 30 EUR) + 1500 HUF drosības naudas (tikai skaidrā naudā);
ieejas biļetes Feštetiču pilī ~ 2500 HUF (cena atkarīga no ekspozīciju skaita, kuras tūristi vēlas apmeklēt);
ieejas biļetes porcelāna rūpnīcā un muzejā Herendā ~ 3000 HUF (10 EUR), bērniem 6- 18 gadi ~ 1500 HUF (~ 5 EUR);
pusdienas vīna pagrabā (zivju zupa vai gulašzupa) ~ 10 EUR;
biļetes uz operetes koncertu Feštetiču pilī ~ 50 EUR;
Medicīniskās konsultācijas un ārstnieciskās procedūras – saskaņā ar vietējiem cenrāžiem.