1. diena
Izbraukšana no Rīgas 06:00, izbraukšana no Bauskas 07:00.
Brauciens caur Lietuvu un Poliju.
Ierašanās viesnīcā Polijā.

2. diena
Brokastis.
Brīvais laiks vai ekskursija pa Drēzdeni.
Ekskursija pa pilsētas vēsturisko daļu sniegs iespēju ne tikai savām acīm redzēt daudzos vēstures, arhitektūras un kultūras pieminekļus, bet arī gremdēties pilsētas, Saksijas un visas.
Vācijas vēsturē, iepazīties ar tās personāžiem un, galvenais, ar visu laiku populārāko saksieti, daudzu leģendu varoni, piedzīvojumu cienītāju un sieviešu mīluli – spožo personību Augustu Stipro.
Apskatīsim Teātra laukumu, kas ir arhitektūras stilu un tēlnieku apbrīnas dārgumu krātuve.
Tieši šeit vienkopus atrodas daudzi Drēzdenes slavas objekti: pasaulslavenā Drēzdenes Vecmeistaru gleznu galerija (Gemaldegalerie), izslavētā Zempera opera (Semperoper), karaļu rezidence – Drēzdenes pils (Residenzschloss) un Galma katoļu baznīca (Katholische Hofkirche).
Tāpat apskatīsim arī Pils laukumu, brīnišķīgo Brīla terasi, ko Johans Volfgangs Gēte nodēvējis par “Eiropas balkonu”, Jauno tirgus laukumu (Neumarkt), kur uzmanību piesaistīs viena no ievērojamākajām Drēzdenes celtnēm – Dievmātes katedrāle (Frauenkirche); iepazīsieties ar pasaulē lielāko māksliniecisko porcelāna panno “Saksijas kņazu un karaļu parāde”. Ekskursiju noslēdz pārsteidzošais arhitektūras brīnums, Drēzdenes “pērle” – neatkārtojamais un brīnišķīgais Cvingers (Zwinger).
Pārbrauciens uz viesnīcu Vācijā, netālu no Šveices robežas.
Nakts viesnīcā.

3. diena
Brokastis viesnīcā.
Ekskursija uz Montrē, Šiljonas pils un Vevē apmeklējums.
Pārbrauciens uz Montrē - slaveno Šveices kūrortu. Pompozā un greznā Montrē ir īsta tā dēvētās Ženēvas Rivjēras galvaspilsēta. Tā ir bagātnieku un slavenību pilsēta ar daudziem SPA centriem un grezniem naktsklubiem, izsmalcinātiem restorāniem un omulīgām kafejnīcām, kuru terases noraugās dzidri zilajā Ženēvas ezera ūdenī.
Ženēvas ezera krasta klintīs esošās Šiljonas pils apmeklējums.
Šī pils – cietoksnis uz ūdens – ir visaktīvāk apmeklētā Šveices vēsturiskā celtne. Gandrīz 400 gadu Šiljona ir bijusi Savojas grāfu rezidence un nodokļu ievākšanas vieta. Īsta arhitektūras pērle, ko ietver neparasta dārglietu lādīte – Lemāna ezers un kalni –, viduslaiku vēstures piemineklis ar vairāk nekā tūkstoš gadus senu vēsturi nepārstāj iedvesmot māksliniekus un dzejniekus no Ruso līdz Igo, no Delakruā līdz Kurbē. Nav šaubu, ka arī jūs ļausieties tās valdzinājumam.
Pārbrauciens uz Vevē - kūrortpilsētiņu Ženēvas ezera krastā, Mount Pélerin kalna pakājē. Vevē savulaik bijusi ļoti iecienīta angļu un krievu aristokrātu vidū. Te paspējuši padzīvot gan Vjazemskis un Dostojevskis gan Karamzins, Nabokovs, Čaikovskis un daudzi citi. Pēdējos dzīves gadus šai pilsētā pavadījis arī Čārlijs Čaplins, kuram par godu Ženēvas ezera krastā uzstādīts piemineklis.
Nakts viesnīcā.

4. diena
Brokastis viesnīcā.
Pārbrauciens uz Francijas Šveici - Lozannu un Ženēvu.
Ženēva ar saviem aptuveni 175 tūkstošiem iedzīvotāju ir otrā lielākā Šveices pilsēta aiz Cīrihes.
Pilsēta atrodas ļoti ainaviskā vietā Ženēvas ezera krastā, turklāt to apņem kalni, kas vēl jo vairāk piešķir pilsētai tūrisma gaisotni. Pašā pilsētā ir gan baseini, gan pludmales, kas sniedz iespējas nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem. Iespējams arī ar kuģi vizināties pa ezeru un doties kruīza braucienā pa ezerā ietekošo Ronas upi.
Ronas kreisajā krastā atrodas Ženēvas vēsturiskais centrs ar nozīmīgākajiem arhitektūras pieminekļiem, no kuriem spilgtākais ir Svētā Pētera katedrāle.
Ronas labajā krastā plešas starptautiskā Ženēva, kurā atrodas ANO, Sarkanā krusta komitejas, Starptautiskās Darba organizācijas un citu organizāciju galvenie biroji.
Viens no Ženēvas unikālākajiem apskates objektiem ir ziedu pulkstenis (atrodas Promenade du Lac) ar pasaulē vislielāko sekunžu rādītāju, kura garums ir 2,5 m. Ik gadu pulksteņa izveidošanā tiek izmantots ap 6500 dzīvo ziedu.
Brīvais laiks.
Lozanna ir viena no senākajām Eiropas pilsētām, kas bija zināma jau 15. gs. pirms mūsu ēras. Tā ir viena no skaistākajām Šveices pilsētām: izpletusies Savojas Alpu nokalnēs, tā ainaviski nolaižas līdz pat Ženēvas ezeram un ir daudzu arhitektūras dārgumu īpašniece: Lozannā atrodas Sv. Franciska baznīca, Katedrāle, Palais de Rumine, rātsnams, strūklaka ezera krastā un no nogāzēm gluži vai plūstošās šaurās ieliņas, kurās ieslēptajos mazajos veikaliņos var atrast īstus mākslas darbus gan dvēseles, gan ķermeņa iepriecinājumam.
Ekskursija - pastaiga pa pilsētu.
Brīvais laiks.

5. diena
Brokastis.
Došanās uz Vāciju.
Ierašanās Nirnbergā. Ekskursija Nirnbergā.
Nirnberga - pati „vāciskā” pilsēta no visām Vācijā.
Viduslaiku Nirnberga - imperatoru pilsēta, viens no iespaidīgākajiem tirdzniecības un amatniecības attīstības centriem .Lieliski saglabāti un ar mīlestību restaurēti skulptūras , arhitektūras un glezniecības pieminekļi – liecinieki bijušam Nirnbergas cēlumam. Pilsēta, kur aizsākuši savas gaitas visi Vācijas imperatori, krāšņu gotisko baznīcu, fantastisku strūklaku pilsēta. Eiropas rotaļlietu, piparkūku, Vācijā vienīgā sarkanā alus un Nirnbergas desiņu galvaspilsēta.Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt virkni dažādu vecpilsētas apskates objektus. Lorenca baznīcas ēnā spēlē ielas muzikanti no visām pasaules malām, bet netālu no Dīrera mājas siltos vasaras vakaros satiekas dzīves baudītāji. Tieši tas padara Nīrnbergu par pievilcīgu: jaunā un vecā, mūsdienīgā un vēsturiskā harmoniskā līdzāspastāvēšana. Nirnbergā Jūs gaidā vairāki pārsteigumi.
Došanās uz viesnīcu Vācijā (netālu no Šveices robežas).
Ekskursija - pastaiga pa pilsētu.
Brīvais laiks.
Nakts viesnīcā.

6. diena
Brokastis.
Došanās uz Rīgu.
Vakarā - ierašanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
Brauciens ērtā tūrisma klases autobusā visa ceļojuma garumā;
Grupas vadītāja-gida pakalpojumi latviešu un krievu valodā;
Izmitināšana viesnīcā divvietīgos numuros + brokastis;
Ekskursija Nirnbergā;
Ekskursija Drēzdenē.

Ekskursiju pakete (5 ekskursijas) - € 60 / bērniem - € 30:
Ekskursija Montrē;
Ekskursija Vevē;
Brauciens uz Šiljonas pilī;
Ekskursija Lozannā;
Ekskursija Ženēvā.
*Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

Papildus:
Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgā numurā - € 80;
Piemaksa par papildus sēdvietu autobusā - € 75;
Iebraukšanas nodevas par Eiropas ceļiem - € 4.50;
Ceļojuma medicīniskā apdrošināšana
*Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā.